Choď na obsah Choď na menu
 


Skrinky A,D,E,F a vybíjač

30. 11. 2010

Skrinka D+E: V skutočnosti je to pevne zošrubovaná skrinka D a E. Skrinka D je nabíjačka na 6 zdrojových skríň naraz, ta je ale napájaná 24 V. Takže ešte existuje skrinka E, ktorá vyrába 24V z 220V a je napájaná z normálnej domácej zástrčky, okrem toho transformuje skrinka E aj 12V. Skrinka D nabíja zdrojové skrinky konšt. prúdom 450 mA, za 12 hodín sú úplne nabité.

 

 Skrinka A: Ďalšia možnosť ako nabíjať RF-10. Skrinka A je určená hlavne do auta, je napájaná 12V. Dokáže nabíjať jednu zdrojovú skriňu a okrem toho dokáže fungovať aj ako ,,trafo" pre RF-10, čiže môžete prevádzkovať RF-10 bez zdrojovej skrine. Okrem toho sa na ňu dajú napojiť poľné telefóny a reproduktor. Stanica RF-10 môže fungovať ako prepojovací bod medzi dvoma uzlami poľných telefónov.  
Příslušenství radiostanice RF-10 pro provoz ve vozidle - Skříňka A

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vybíjač: Ak nie je baterka pred nabitím úplne vybitá je vhodné použiť vybíjač a až potom baterku nabiť, baterka by sa mala znovu nabíjať až keď jej napätie klesne na približne 5V, inač môže dôjsť k zníženiu (aj trvalému) kapacity. Zatiaľ som videl dva rôzne vybíjače, jeden je akoby post-produkcia, vyzerá dosť moderne a funguje aj iným spôsobom. Pri tom novšom ide čisto len o vybíjačku so svetelnou diódou a výstupmi na merač napätia, vybíjač sa pri 5V nezastaví a vybíja až do úplného vybitia baterky - čo samozrejme je pre baterku zlé, preto treba stále kontrolovať na koľko V sa už baterka vybila. Tento nabíjač sa pripája na baterku priamo, nasunie sa na jej konektor. Potom existuje ešte starší (pôvodný) typ vybíjača. Ten sa pripája na baterku predlžovacím káblom, zatiaľ sa mi funkciu vybíjača nepodarilo presne preskúmať ale zdá sa, že tento vybíjač sa vypne automaticky pri určitom napätí. 

 
Novší typ vybíjača.

 
Starší typ vybíjača.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.